Aktualności Aktualności

Powrót

Spotkanie przedstawicieli "Obozu dla Puszczy" z pracownikami Nadleśnictwa Bircza

Spotkanie przedstawicieli "Obozu dla Puszczy" z pracownikami Nadleśnictwa Bircza

W dniu  7  maja 2018 r. na terenie Nadleśnictwa Bircza (w Leśnictwie Arłamów ) odbyła się wizja terenowa w związku z wcześniejszymi zarzutami przedstawicieli „Obozu dla Puszczy” dotyczące wycinki jodły o wymiarach pomnikowych. W spotkaniu udział brali przedstawiciele Nadleśnictwa Bircza, czyli  Nadleśniczy -  Pan Zbigniew Kopczak,  Inżynier Nadzoru - Pan Piotr Gwóźdź, Leśniczy - PanTomasz Łaski, Podleśniczy – Pan Zbyszko Wolniewicz  oraz przedstawiciele  „Obozu dla Puszczy”.  

W czasie tego spotkania była okazja do merytorycznej rozmowy oraz sprostowania wcześniejszych zarzutów pod adresem Nadleśnictwa dotyczące wycinki drzewa o wymiarach  pomnikowych. Jodła, która została ścięta, okazała się być dwurdzeniowa, czyli nie było to drzewo spełniające kryteriów dla drzewa pomnikowego. Drzewo to zostało usunięte, ponieważ zagrażało bezpieczeństwu robotników leśnych wykonujących pracę na powierzchni zrębowej.

Przedstawiciele „Obozu dla Puszczy” zadawali wiele pytań, na które nasi leśnicy rzetelnie odpowiadali przedstawiając fakty. Pan Nadleśniczy przypomniał zebranym, że Nadleśnictwo funkcjonuje m.in. w oparciu o Plan Urządzania Lasu (PUL)  oraz podkreślił, że  Ustawa o lasach  zobowiązuje leśników do zachowania trwałości lasów, czyli  do pielęgnacji starego i młodego pokolenia drzewostanów, gdyż drzewostan w każdym wieku jest dla nas cennym fragmentem.

Naszym leśnikom  przede wszystkim zależało na przedstawieniu oraz wytłumaczeniu  zasad i specyfiki  prowadzenia gospodarki leśnej w lasach na terenie Nadleśnictwa Bircza. Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje większym zrozumieniem i akceptacją pracy leśników. 


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Polecamy Polecamy