Wydawca treści Wydawca treści

Las jest najlepszym miejscem aby poznać przyrodę!

Leśnicy z Nadleśnictwa Bircza zapraszają na warsztaty przyrodnicze!

 

Nasze warsztaty przyrodnicze są przeznaczone dla grup zorganizowanych w każdym wieku. W szczególności zapraszamy grupy szkolne!

Zajęcia prowadzimy za darmo!

W czasie warsztatów wykorzystujemy aktywizujące formy pracy, tj. uczymy po przez zmysły, zabawy oraz gry terenowe, tak aby każde zajęcia były pomysłowe, innowacyjne oraz tworzyły pozytywne emocje u uczestników! Największy nacisk kładziemy na bezpośredni kontakt z przyrodą oraz możliwość zaobserwowania interesujących zjawisk z życia lasu !

       

 

 

WAŻNE INFORMACJE

  1. Warsztaty przyrodnicze są przeznaczone dla grup zorganizowanych w każdym wieku. Zalecamy małe i kamerlane grupy!
  2. Maksymalna liczba uczestników to 35 osób.
  3. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 14:00; zajęcia trwają ok. 2-3 godz.
  4. Zapisy grup zorganizowanych na zajęcia edukacyjne dokonuje: Specjalista SL ds Edukacji Leśnej - Piotr Nieckarz; nr tel: 16 652 22 94, 668 110 705; adres e-mail: piotr.nieckarz@krosno.lasy.gov.pl (można kontaktować się po przez sekretariat, nr tel: 16 65 22 280)
  5. Opiekun grupy jest zobowiązany do podpisania Oświadczenia o odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób biorących udział w spotkaniu.
  6. Po zakończeniu zajęć zapraszamu grupy do skorzystania z miejsca na ognisko. Prosimy o przyniesienie produktów przez uczestników! (Nadleśnictwo nie bierze odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne uczestników)
  7. Prosimy uczestników lub rodziców uczestników nieletnich o podpisanie zgody na udostępnianie wizerunku uczestników podczas zajęć (patrz  na załącnniki). Pamiątkowe zdjęcia grupowe, które zostaną wykonane podczas zajęć, będą wykorzystane do celów edukacyjno-promocyjnych przez Nadleśnictwo oraz zostaną przekazane grupie za pośrednictwem opiekuna.

Poznaj nasze ścieżki przyrodniczo-edukacyjne!

Poznaj nasz Ośrodek Edukacji Leśnej!

 

                                                          

 

 

 

 

 

 

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Uroczystości z okazji Odzyskania Niepodległości połączone z podsumowaniem projektu ,,Tolerancja i Niepodległość”.

Uroczystości z okazji Odzyskania Niepodległości połączone z podsumowaniem projektu ,,Tolerancja i Niepodległość”.

W dniu 11 listopada 2019r. w Birczy odbyły się uroczystości Patriotyczne z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Birczy, następnie przemaszerowano przed budynek GOKSit gdzie odśpiewano hymn Polski oraz dokonano odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Mieszkańców Gminy Bircza z okresu odrodzenia Niepodległości Polski. Tablicę poświęcił Ks. Prałat Stanisław Kot- dziekan dziekanatu birczańskiego. Pod tablicą przybyłe delegacje władz samorządowych, służb mundurowych, szkół oraz mieszkańców Gminy Bircza złożyły wieńce oraz zapaliły znicze. Wieniec od Nadleśnictwa Bircza złożyła delegacja z Panem Nadleśniczym Zbigniewem Kopczak na czele. Następnie przemaszerowano na Stary Cmentarz gdzie poświęcono nowy nagrobek ówczesnego bohatera ziemi birczańskiej Stanisława Szubera zaangażowanego działacza na rzecz odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz za działalność w ruchu oporu w okresie II wojny światowej. Pod pomnikiem Stanisława Szubera przybyłe delegacje złożyły wieńce oraz zapaliły znicze. Wieniec złożyła również delegacja pracowników Nadleśnictwa Bircza. Uroczystości zakończyły się w sali widowiskowej GOKSiT w Birczy gdzie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Birczy przygotowali akademię muzyczno- taneczną. W GOKSit można było podziwiać również nowo otwartą wystawę na temat: ,,Bircza w godzinie Niepodległości- dokumenty oraz portrety mieszkańców”.