Wydawca treści Wydawca treści

Certyfikat PEFC

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie informuje, że w dniu 10.05.2018 r. został przyznany certyfikat PEFC o numerze BVCPL/PEFCFM/06, obejmujący wszystkie nadleśnictwa działające na obszarze administracyjnym RDLP w Krośnie.

Certyfikat został przyznany przez jednostkę certyfikującą Bureau Veritas Polska Sp. z o.o. Jednostka ta poświadcza, że funkcjonujący w RDLP w Krośnie system Gospodarki Leśnej oparty o standardy PEFC FM, w tym Normę krajową nr PEFC PL 1003:2012 „Zrównoważona  gospodarka leśna – wymagania” otrzymał pozytywną ocenę.

Posiadany od 2012 r. certyfikat PEFC z dniem 14.05.2018 r. został wznowiony i pozostaje ważny do dnia 13.05.2021 r.

 

Materiały do pobrania


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Spotkanie przedstawicieli "Obozu dla Puszczy" z pracownikami Nadleśnictwa Bircza

Spotkanie przedstawicieli "Obozu dla Puszczy" z pracownikami Nadleśnictwa Bircza

W dniu  7  maja 2018 r. na terenie Nadleśnictwa Bircza (w Leśnictwie Arłamów ) odbyła się wizja terenowa w związku z wcześniejszymi zarzutami przedstawicieli „Obozu dla Puszczy” dotyczące wycinki jodły o wymiarach pomnikowych. W spotkaniu udział brali przedstawiciele Nadleśnictwa Bircza, czyli  Nadleśniczy -  Pan Zbigniew Kopczak,  Inżynier Nadzoru - Pan Piotr Gwóźdź, Leśniczy - PanTomasz Łaski, Podleśniczy – Pan Zbyszko Wolniewicz  oraz przedstawiciele  „Obozu dla Puszczy”.  

W czasie tego spotkania była okazja do merytorycznej rozmowy oraz sprostowania wcześniejszych zarzutów pod adresem Nadleśnictwa dotyczące wycinki drzewa o wymiarach  pomnikowych. Jodła, która została ścięta, okazała się być dwurdzeniowa, czyli nie było to drzewo spełniające kryteriów dla drzewa pomnikowego. Drzewo to zostało usunięte, ponieważ zagrażało bezpieczeństwu robotników leśnych wykonujących pracę na powierzchni zrębowej.

Przedstawiciele „Obozu dla Puszczy” zadawali wiele pytań, na które nasi leśnicy rzetelnie odpowiadali przedstawiając fakty. Pan Nadleśniczy przypomniał zebranym, że Nadleśnictwo funkcjonuje m.in. w oparciu o Plan Urządzania Lasu (PUL)  oraz podkreślił, że  Ustawa o lasach  zobowiązuje leśników do zachowania trwałości lasów, czyli  do pielęgnacji starego i młodego pokolenia drzewostanów, gdyż drzewostan w każdym wieku jest dla nas cennym fragmentem.

Naszym leśnikom  przede wszystkim zależało na przedstawieniu oraz wytłumaczeniu  zasad i specyfiki  prowadzenia gospodarki leśnej w lasach na terenie Nadleśnictwa Bircza. Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje większym zrozumieniem i akceptacją pracy leśników.